Ekipa Diega Simeonea je teškom mukom stigla do pobjede

Morata golom donio važna tri boda Atleticu u meču protiv Leverkusena

Atletico Madrid je u 3. kolu grupe D Lige prvaka ugostio Bayer Leverkusen i slavio minimalnim rezultatom 1:0.

Gosti su mogli šokirati domaće navijače već u 10. minuti kada se Julian Baumgartlinger našao u sjajnoj šansi, ali je pucao iznad gola.

Prvo poluvrijeme je proteklo u boljoj igri Leverkusena koji je više napadao, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Nastavak je donio veliku borbu oba tima, ali nije viđena neka ozbiljnija prilika ni sa jedne strane sve do 78. minute.

Atletico je tada bio u napadu, a Renan Lodi je uputio centaršut u šesnaesterac gostiju nakon kojeg je Alvaro Morata pogodio za vodstvo od 1:0.

Nakon toga Leverkusen je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali su domaći uspjeli da sačuvaju rezultat i upišu nova tri boda.