Liga nacija

Nastavlja se kriza Nijemaca: Holandija uvjerljivo porazila bivšeg prvaka svijeta

Reprezentacija Holandije razbila je Njemačku u meču 3. kola UEFA-ine Lige nacija rezultatom 3:0 čime su produžili agoniju u kojoj se nekadašnji svjetski prvak nalazi.

Nakon katastrofe koju su doživjeli na Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine gdje su ispali u grupnoj fazi, Njemačka je u prvom kolo Lige nacija remizirala sa Francuskom, da bi u drugom meču izgubili od Holandije i to sa 3:0.

Preporođene Lale u vodstvo su stigle u 30. minuti kada Van Dijk koristi veliku grešku Neuera i pogađa za 1:0, a kada Njemačka nije uspjela postići pogodak za poravnanje koje su tražili sve do 87. minute, stigla je kazna.

Depay je u 87. minuti pobjegao odbrani Njemačke i pogodio je za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Wijnaldum u 93. minuti.

Irska i Danska u Ligi B odigrali su bez pogodaka, dok je u Ligi C Bugarska sa 2:1 bila bolja od Kipra.

Makedonija je u Ligi D bila bolja od Lihtenštajna rezultatom 4:1.