KOŠARKA

NBA: Dallas savladao Phoenix, povreda Dončića

U NBA ligi je odigrano šest utakmica, a u derbiju zapadne konferencije Dallas Mavericksi su bili bolji na gostovanju Phoenixu rezultatom 99:95.

Iako su skoro cijeli meč Mavericksi bili oslabljeni neigranjem Dončića, ipak su na kraju uspjeli slaviti pobjedu. Slovenac je na parketu proveo samo tri minute, a pretpostavlja se da je pretrpio uganuće lijevog članka.

Međutim, to nije bio problem za Dallas, koji je odličnom drugom četvrtinom pobjegao na šest razlike, a prednost nisu ispuštali ni u drugom poluvremenu. Dinwiddie je odigrao fantastičnu partiju i postigao 36 poena uz 6 skokova i 9 asistencija. Kod Sunsa najefikasniji pojedinac bio je Cameron Johnson sa 22 poena.

U ostalim mečevima, Detroit je priredio iznenađenje budući da je slavio na gostovanju Brooklynu 130:122. Netsima nije pomoglo ni to što je Kyrie Irving postigao 40 poena. Još jedno iznenađenje dogodilo se na istoku, tačnije u Bostonu. Nakon produžetka New York je savladao Celticse 120:117.

Pobjede su još slavili Clippersi nad Spursima, Charlotte je bio bolji od Chicaga, a Cavaliersi su savladali Houston.

Izvor: n1info.ba