KOŠARKA

NBA: Lakersi nastavljaju sa porazima, James sve bliže obaranju rekorda

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je devet utakmica, a novi poraz su zabilježili Los Angeles Lakersi.

Lakersi su bolje otvorili meč protiv Sacramenta, dobili su prvu četvrtinu sa 11 razlike, ali se u nastavku utakmice dogodio nevjerovatan pad u igri što su protivnici iskoristili. Kingsi su u drugoj i trećoj dionici napravili veliku rezultatsku prednost na krilima sjajnog Foxa, ali je tim iz Kalifornije ipak uspio smanjiti prednost u drugoj polovini posljednje četvrtine.

Lakersi su serijom poena uspjeli stići do minimalnog zaostatka, no, više od toga nisu mogli. Sacramento je opet ušao u pravi ritam i meč lagano priveo kraju. Utakmica je završena rezultatom 116:111 za goste, a najefikasniji igrač bio je opet LeBron James sa 32 poena što nije pomoglo njegovom timu da upiše pobjedu. James se dodatno približio obaranju rekorda sa najviše poena u historiji NBA lige koji trenutno drži Kareem Abdul-Jabbar.

U drugim susretima važne pobjede su ostvarili Denver Nuggetsi protiv Minnesote rezultatom 122:118, a Luka Garza je za poraženi tim postigao 16 poena za 17 provedenih minuta na parketu.