Uz dosta muke prošao dalje

Nestvaran meč Marina Čilića u Tokiju: Ono što se dešavalo na terenu je zaista nevjerovatno

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u drugo kolo teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Čilić je u 1. kolu u nestvarnom i nevjerovatnom meču savladao 217. igrača svijeta Joaa Menezesa sa 2:1, po setovima 6:7, 7:5 i 7:6, a iskoristio je tek 11. meč-loptu u ovom duelu.

Brazilac je uzeo prvi set Čiliću sa 7:6 i u drugom je bio na korak od senzacije. Imao je break prednosti i vodstvo od 5:3, ali Menezes kao da se prepao, pa hrvatski teniser osvaja naredna četiri gema i dobija set sa 7:5.

Međutim, prava drama viđena je tek u trećem setu. Čilić je imao vodstvo od 5:0 i pet meč lopti na servis protivnika, ali nije uspio da ih iskoristi.

I u narednom gemu Čilić propušta dvije meč lopte, dozvolio je Brazilcu da dođe do velike šanse za pobjedu, ali ovaj to nije znao da iskoristi.

Menezes za pobjedu. Imao je jednu meč loptu koju Čilić spašava, vraća break i pobjednik trećeg seta se odlučio u tie-breaku.

Konačno nakon velike borbe Marin koristi 11. meč-loptu. Dobija tie-break sa 9-7 i osvaja set sa 7:6 za konačnu pobjedu od 2:1 u setovima.

Čilić u drugom kolu igra sa španskim teniserom 11. igračem svijeta Pablom Carrenom-Bustom.