Završni masters u Londonu

Nevjerovatan promašaj Rogera u taj-brejku, Zverev u finalu!

Njemački teniser Alexander Zverev plasirao se u finale Završnog mastersa u Londonu.

Zverev je prvi Nijemac od 2003. godine koji se plasirao u polufinale Masteersa, a sada je otišao i korak dalje, te je iznenadio Rogera u borbi za finale posljednjeg Mastersa u sezoni.

Početak meča donio je dobar tenis, nekoliko atraktivnih poena, a u prvih devet gemova nije bilo naznaka da ćemo videjti neki brejk. iI u naredna dva nijedne brejk šanse, a onda Zverev pri vodstvu 6:5, a na servis Federera, dolazi do 40:0 i koristi prvu set, ujedno i meč-loptu.

Federer je već u trećem gemu drugog seta napravio brejk i poveo s 2:1, ali nije stigla potvrda istog. Nijemac odmah uzvraća i dolazi do 2:2, pa do kraja seta više nije dozvolio Federeru da napadne njegov servis.

Na kraju, došlo se do taj-brejka, a mladi Nijemac je uspio da dođe do velike pobjede, najveće u karijeri. Igrao je dobro, ali je Švicarac griješio, a u odlučujućim trenucima je jedna zicer poslao u mrežu i tu je sve bilo riješno. Sada Zverev može da slavi, pa da pokuša doći i do titule u nedjelju.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Kevin Anderson.