prijateljski meč

Neymar donio Brazilu remi

U noći sa petka na subotu su odigrane tri zanimljive internacionalne prijateljske utakmice, a najviše pažnje je privukao duel Brazila i Kolumbije na Hard Rock stadionu u Miamiju.

Na kraju je susret ovih rivala završen rezultatom 2:2, a u prvom planu je bio Neymarov povratak na teren.

Skoro svi važniji statistički parametri, osim rezultata, bili su na strani Brazila. Ipak, Karioke su bile prisiljene i "ganjati" rezultat.

Počelo je, međutim, odlično za Brazilce, Igrala se 19. minuta kada je Neymar ubacio iz kornera, a Casemiro odlično skočio i pogodio za 1:0.

Potom je i Kolumbija "dodala gas" i preko Muriela jako brzo stigla do preokreta. On je prvo u 25. minuti sa bijele tačke poravnao na 1:1, da bi u 34. doveo svoju selekciju u vodstvo.

Vodstvom Kolumbije od 2:1 se otišlo na odmor, a na izjednačenje Brazila se čekalo do 58. minute. Coutinho je poslao fantastičnu dugu loptu za Danija Alvesa koji je "kao na tanjiru" poslužio Neymara pred golom Kolumbije. Najvećoj zvijezdi Brazila nije bilo teško postaviti konačnih 2:2.