Atamanov sastav ne posustaje

Nezaustavljivi Anadolu Efes protutnjao Berlinom

Turski prvak Anadolu Efes nastavio je svoj veliki niz pobjeda i u Berlinu savladavši Albu u 26. kolu Eurolige rezultatom 86:99.

Kaznena ekspedicija iz Istanbula već je u prvoj četvrtini dala naslutiti kakva sudbina čeka njemački tim u ovoj utakmici.

Efes je u ovoj dionici ubacio čak 32 poena, primio 21 i već nakon 10 minuta osigurao prednost koju više nije ispuštao. Istini za volju, Alba je odigrala odličnu drugu četvrtinu koju je dobila 26:18, no dalje od toga berlinski tim nije mogao. Sličan scenarij iz prvog perioda preslikao se i u trećoj četvrtini koju su Turci dobili s 29:18 i razriješli sve dileme oko konačnog pobjednika utakmice, ako ih je ikako i bilo.

U odsustvu sjajnog Larkina glavni igrač ovog tima svakako je fantastični Vasilije Micić koji je utakmicu završio s 23 poena i 9 asistencija te zaradio indeks korisnosti od 35. Sjajno su ga pratili Moerman s 19 te Pleiss sa 18 koševa.

Hermansson je s 19 koševa predvodio Albu dok je Giedraitis ubacio 17.