Zenica

NK Čelik: Pobjeda na posljednjoj prvenstvenoj utakmici! (Foto)

Crno-crveni momci su u okviru posljednjeg 30. kola Druge lige FBiH – Centar dočekali ekipu Jahorine, te očekivano slavili rezultatom 7:1. Ovo je Čelikova 14. uzastopna pobjeda, te su ovom pobjedom okončali sezonu.

Zbog reprezentativnih mečeva na stadionu Bilino polje, ova utakmica se odigrala na stadionu Kamberovića polje.

Već u 8. minuti vidimo prvi pogodak, kada Aladin Isaković postiže gol za 1:0. U 19. minuti nakon sjajnog prodora i ubačaja Salčinovića, Edin Durmiš postiže pogodak za vodstvo 2:0. Pred kraj prvog poluvremena, Aladin Isaković, koji je danas igrao na poziciji napadača, postiže dva brza gola za vodstvo od 4:0 naše ekipe.

U drugom poluvremenu nastavili su se napadi naše ekipe, a novi gol smo vidjeli u 65. minuti kada Aladin Isaković postiže svoj četvrti pogodak za 5:0. Do kraja utakmice Aladin Isaković je postigao i peti gol na utakmici, nakon kojeg rezervista Imran Džaferović postiže gol za 7:0. U sudijskoj nadoknadi Jahorina postiže pogodak za konačnih 7:1.

Čelik je sezonu u Drugoj ligi FBiH – Centar okončao na trećem mjestu sa 66 bodova, postigao 79 a primio 21 pogodak.

U subotu Čelik igra protiv Zeničkog Sportinga u okviru Kupa ZDK.