NBA

Novi double-double Jusufa Nurkića, Portland poražen od Dallasa

Ekipa Portlanda poražena je u 78. meču ovosezonskog izdanja regularne NBA sezone, a oni su kao gosti izgubili od Dallasa rezultatom 115:109.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri obje ekipe, a do prve opipljive prednosti domaći tim stiže početkom druge dionice kada dolaze do devet poena prednosti. Bilo je 31:22.

Ipak, Portland se brzo vratio u igru i ubrzo su stigli u prednost, a odlučujuća je bila posljednja četvrtina gdje je Dallas zaigrao sjajnu košarku i na kraju upisao pobjedu.

Najbolji pojedinac meča bio je igrač Trail Blazersa Lillard koji je ubacio 29 poena, dok je u pobjedničkoj ekipi najefikasniji bio Jr. Smirth sa 18 ubačenih poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo blizu 27 minuta, a za to vrijeme ubacio je 15 poena kojima je dodao 13 skokova, čime je još jednom upisao double-double učinak.