Novi trijumf KK Bosna Royal

KK Bosna Royal savladao je u 7. kolu A1 lige ekipu Igman Burcha rezultatom 90:82.

U veoma uzbudljivoj utakmici Bosna je umalo ispustila dobijenu utakmicu. Vodili su od prve do posljednje minute, ali su dopustili Burchu da se nada pobjedi sve do samog kraja.

Imao je domaći sastav na poluvremenu osam poena prednosti (42:34), kontorlisali su rezultat i tokom kompletnog drugog poluvremena, ali su u samom finišu malo posustali.

Dopustio je domaći sastav Igman Burchu da dođu do 84:82 na minut do kraja, ali Bosna se uozbiljila u samoj završnici na kraju je ipak uspjela da slomi protivnika i da dođe do pobjede.

Domaći sastav su do trijumfa vodili Kerim Dragolj i Kenan Guzonjić sa po 21 poenom, dok je kod Burcha duo Elmin Džafić - Ermin Tarčin ubacio po 25.