Druga pobjeda u finalu Zapada

Nuggetsi se bili odlični, ali Lakersi su ponovo slavili i to sa zvukom sirene

LA Lakersi su poveli sa 2:0 u finalu Zapadne konferencije nakon što su rezultatom 105:103 pobijedili Denver Nuggetse.

Lakersi su dibli prvu četvrtinu 29:21, a u drugoj dionici u jednom trenutku su imali i +16. U drugom poluvremenu Nuggetsi su se probudili, te se vratiti u meč.

Ekipa iz Denvera je u odlučujućoj četvrtini uspjela i povesti (86:87), ali su Lakersi ponovo vratili prednost u svoju korist.

Posljednje minute su bile izjednačene i veoma dramatične. Pobjednik je odlučen uz zvuk sirene, a trojku je pogodio Davis za konačnih 105:103.

Upravo je Davis bio najefikasniji na meču sa 31 poenom i devet skokova, James je stigao do novog double-double učinka od 26 poena i 11 skokova.

Kod poraženih odličan meč je odigrao Jokić. Srbijanski košarkaš je na kraju imao 30 poena i šest skokova. Dobru podršku imao je i u Murrayu sa 25 poena.