NBA

Nurkićevih 12 poena u pobjedi Portlanda protiv Dallasa u gostima

Portland Trail Blazersi su u gostima upisali pobjedu protiv Dallas Mavericksa (107:93).

Domaćin je tokom prvog poluvremena uglavnom čuvao prednost, ali nakon što su gosti pred kraj poluvremena preokrenuli rezultat bilo je sve izvjesnije da će njima pripasti pobjeda. Prednost Blazersa rasla je i do 22 poena razlike i to u posljednjoj četvrtini.

Damian Lillard i CJ McCollum s 29, odnosno s 20 poena bili su prvi strijelci Blazersa, a solidan učinak imao je i bh. centar Jusuf Nurkić koji je ubacio 12 poena i skupio osam skokova.

Na drugoj strani Harrison Barnes se zaustavio na 21 poenu i sedam skokova, a njega je pratio Dennis Smith Jr. koji je ubacio 18 poena i podijelio sedam asistencija.

Portland sada ima omjer 27-22 i sedmi je tim Zapada, dok je Dallas 14. u istoj konferenciji. Omjer Dallasa iznosi 16-33.