Gosti su se vratili iz mrtvih u zadnjem periodu meča

OKK Spars gubio 22 razlike, pa šokirao Mejdan!

OKK Sparsi su večeras utišali Veliki Mejdan nakon veličanstvenog preokreta i trijumfa u finalu Sistema A Kupa BiH.

OKK Spars je učesnik Final foura Kupa BiH „Mirza Delibašić“ nakon što su večeras u Velikom Mejdanu slavili trijumf nad velikim rivalom Slobodom. Bilo je ovo finale sistema A Kupa BiH u kome je oko tri hiljade gledalaca u tuzlanskom hramu košarke gledalo neizvjestan meč, u kome su izabranici Josipa Pandže imali vodstvo 22 poena razlike, a na kraju su sve to bacili u vodu. Gosti su slavili pobjedu rezultatom 74:78 (22:16, 25:20, 17:06,10:35).

Iako je prvi period protekao u neizvjesnoj košarci, već do poluvremena Tuzlaci su preuzeli stvari u svoje ruke i sigurno kontrolisali dešavanja na parketu. U trećem periodu, tri minute prije kraja, OKK Sloboda je već vodila 62:41. Ipak, Sparsi su pet minuta prije kraja imali 10 poena zaostatka, zatim i pet, a drama je nastala kada su na dvije minute do kraja stigli do 72:70! Potom Sparsi dolaze u vodstvo od 74:75 minutu prije kraja. Tuzlaci su imali napad za pobjedu ili produžetak, no potpuno su zakazali, a Sarajlije privode meč kraju sa poenima za konačnih 74:78.

U redovima pobjedničkog sastava najefikasniji su bili Stefan Glogovac sa 15 i Draško Albijanić sa 11 poena.

Kod OKK Sloboda Gregg Thondique je postigao 17, a Zlatko Jovanović 16 poena.