Duel Lakersa i Clippersa donio nestvarne scene

Ovo se ne pamti: 26 sekundi NBA utakmice trajalo 20 minuta

Los Angeles Clippersi su protekle noći savladali Los Angeles Lakerse rezultatom 105:102.

U veoma uzbudljivom meču Clippersi su ponovo savladali gradskog rivala, a LeBron James je sa zvukom sirene promašio šut za tri poena i produžetak.

Ovaj meč donio je i nešto što se ne pamti u svijetu košarke. Posljednjih 26 sekundi utakmice trajalo je čak 20 minuta stvarnog vremena.

To se desilo zbog sudijskih pregleda akcija, ekipe su tražile time-oute i na kraju je finiš trajao čitavu vječnost.

Na 26.3 sekundi do kraja trener Clippersa Tyronn Lue je zatražio pregled akcije smatrajući da je LeBron James u jednoj akciji nagazio liniju terena. Ovo su gledali čak 10 minuta.

Potom su gledali faul Talena Hortona-Tuckera nad Reggiejem Jacksonom, da bi konačno nakon što je susret bio nastavljen lopta otišla u ruke Lakersa jer je Clippersi nisu izveli na vrijeme.

Međutim, Lakersi nisu iskoristili dva napada do kraja. Pokušali su Carmelo Anthony, a zatim i LeBron James, pa je velikan iz Los Angelesa doživio novi poraz.

Lakersi su trenutno na devetom mjestu Zapadne konferencije omjerom 27-32 i ova sezona je za LeBrona i društvo zaista pravi užas.