Prva liga FBiH

"Petarda" Veleža protiv Novog Travnika, poraz Zvijezde i Orašja

Ekipa Veleža upisala je uvjerljivu pobjedu u meču 10. kola Prve lige Federacije BiH protiv Novog Travnika na domaćem terenu rezultatom 5:0, dok su Zvijezda 09 i Orašje poraženi u ovom kolu.

Velež se mučio u prvom poluvremenu s Novim Travnikom, a u vodstvo ih je doveo Fajić pred kraj prve dionice igre. Fajić je postigao i drugi pogodak za Velež u drugom poluvremenu, Ovčina je riješio pitanje pobjednika u 68. minuti lijepim pogotkom za 3:0, da bi konačnih 5:0 postavili Fajić koji je krunisao hat-trick i Cvijanović u sudijskoj nadoknadi.

Bratstvo je na svom terenu porazilo Metalleghe sa 5:3, Jedinstvo je sa 2:1 bilo bolje od Goražda, dok je Slaven s minimalnih 1:0 bio bolji od Viteza.

Rudar je rezultatom 3:1 bio bolji od Orašja na svom terenu, dok je pobjedu upisala i visočka Bosna koja je sa 1:0 bila bolja od Zvijezde iz Gradačca. Važna tri boda osvojio je Olimpik koji je kao gost porazio Čapljinu rezultatom 3:1.