Gosti slavili u finišu

Philadelphia u sjajnom meču bolja od Brooklyna, skroman učinak Džanana Muse

Košarkaši Brooklyn Netsa poraženi su sinoć na svom parketu od Philadelphije 76ersa sa 117:111.

U veoma neizvijesnoj utakmici koja se igrala u Barclays Centru na kraju su više sreće imali gosti koji su u finišu meča uspjeli da dođu do pobjede protiv Netsa.

Nakon prve dionice Netsi su vodili sa 32:29, dok je na odmor otišlo kod rezultata 68:65 za ekipu Brooklyna. Međutim, domaći u nastavku meča nisu uspjeli sačuvati ovu prednost.

Gosti iz Philadelphije su u finišu meča bili dosta bolja ekipa na parketu, te su uspjeli da dođu do preokreta. 76ersi su posljednju dionicu dobili sa 27:20 što je bilo dovoljno da slave protiv Netsa sa 117:111.

Mladi bh. košarkaš Džanan Musa sinoć je upisao nešto više od 12 minuta, te je uspio ubilježiti dva poena i jednu asistenciju na ovom meču.

Goste je do pobjede vodio sjajni Ben Simmons koji je upisao 34 poena, 12 asistencija i 12 skokova. Kod Brooklyna istakao se Dinwiddie sa 22 poena.