Liga za opstanak

Pobjeda košarkaša OKK Sloboda protiv Mladosti, Vogošća bolja od Bošnjaka

U susretu 7. kola Lige za opstanak, u Tuzli su večeras košarkaši Slobode porazili su ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 103:80 (22:16, 19:18, 31:22, 31:24).

Na taj način igrači trenera Ivana Velića osigurali su opstanak u najkvalitetnijoj bh. košarkaškoj ligi.

Tuzlaci su dobro otvorili utakmicu, pa su već u 7. minuti pogotkom Josepha Taylora poveli 19:9. Samo nakratko je Mladost dovela do neizvjesnosti, kada je u 19. minuti Stefan Mijović pogodio za 37:34.

Međutim, u trećoj četvrtini domaći košarkaši zasuli su koš gostiju iz svih pozicija i u 28. minuti pogotkom Enesa Latifagića poveli su 66:47 čime su osigurali pobjedu, koju su u posljednjoj dionici učinili još ubjedljivijom.

U ekipi Slobode Marko Rikalo je ubacio 20, Joseph Taylor 16, a Nedžad Muratović 12 poena. Najefikasniji u ekipi Mladosti bili su Stefan Mijović sa 22, te Vladimir Aleksić i Sreten Knežević sa po 15 poena.

U preostala dva susreta, Vogošća je bila bolja od Bošnjaka na gostujućem terenu rezultatom 88:74, dok je Student u Mostaru savladao Radnik rezultatom 85:72.