Deseta pobjeda za Blazerse u sezoni

Portland na krilima Lillarda savladao Knickse, Philadelphia nastavila sa serijom pobjeda

Košarkaši Portlanda savladali su protekle noći New York Knickse na svom parketu sa 115:87.

Blazersi nisu imali većih problema protiv ekipe koja ove sezone ima najgori omjer (4-20) i stigli su do svoje 10. pobjede.

Već nakon prve četvrtine je Portland vodio sa 32:22, a u drugoj je nastavio da povećava svoju prednost pa je na poluvremenu imao 19 poena prednosti, bilo je 60:41.

U nastavku su košarkaši domaćeg tima nastavili da povećavaju svoje vodstvo pa su na kraju slavili sa 115:87.

Domaće je do pobjede vodio Damian Lillard sa 31 poenom, dok je kod gostiju Randle bio najefikasniji sa 15 poena.

Charlotte Hornetsi su na svom parketu savladali Washington Wizardse sa 114:107. Graham je predvodio domaći tim do pobjede sa 29 poena, dok je Bertans bio najbolji kod Wizardsa sa 32 poena.

Philadelphija je na krilima Embiida i Harrisa koji su postigli 22, odnosno 20 poena savladala kući Denver Nuggetse sa 97:92. Barton je kod gostiju bio najefikasniji sa 26 poena, a Jokić je dodao 15.

Miami Heat je u uzbudljivom meču nakon produžetka slavio protiv Atlante Hawksa sa 135:121. Tri igrača domaćih su zajedno postigli tačno 100 poena i vodili su svoj tim do pobjede.

Nunn je bio najefikasniji sa 36, Robinson je dodao 34, a Adebayo 30 poena. Kod Hawksa je najbolji bio Hunter sa 28 poena.