Poraz od Philadelphije

Portland ponovo razočarao svoje navijače, Nurkić nije previše blistao

Košarkaši Portland Trail Blazersa doživjeli su novi poraz jer su sinoć izgubili na gostovanju kod Philadelphije 75ersa sa 113:103.

Nakon što su poraženi od Charlottea košarkaši Portlanda ponovo su razočarali svoje navijače, a ovaj put od njih je bila bolja ekipa Philadelphije.

Domaći tim je od samog početka imao prednost koju nisu ispuštali do kraja utakmice. Prva dionica pripala je Philadelphiji sa 27:21, dok se na odmor otišlo kod rezultata 54:53 za domaće.

Portland je pokušavao u nastavku utakmice da dođe do preokreta, ali jednostavno to nisu uspjeli. 76ersi su sačuvali prednost do samog kraja i slavili su sa 113:103.

Domaće je do pobjede vodio Curry sa 23 poena, šest skokova i pet asistencija, a Niang je dodao 21 poen, pet skokova i pet asistencija.

U ekipi Portlanda istakao se Powell sa 25 poena, dok je Lillard upisao 20 poena, deset asistencija i sedam skokova.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo 28 minuta i upisao je sedam poena, devet skokova i tri asistencije.