Parižani neumoljivi

PSG petardom ispratio Strasbourg

Čak sedam pogodaka viđeno je u duelu PSG-a i Strasbourga u susretu 26. kola francuske Lige 1, a domaćin je (očekivano) slavio s 5:2.

PSG se brzo oporavio od 3:1 poraza u Madridu od Reala u osmini finala Lige prvaka, pa je nastavio da dominira u Francuskoj. Na Parku Prinčeva je razbijen Strasbourg s 5:2.

Gosti su iznenađujuće poveli golom Aholoua u šestoj minuti, a onda u razmaku od 10. do 22. minute čak tri lopte u mreži gostiju. Redom su za Parižane zabijali Draxler, Neymar i Di Maria.

Nastavak meča donosi tri gola, dva Edinsona Cavanija u redovima domaćih i jedan Bahokena za goste, pa je meč završen sa 5:2.

PSG je ponovo na plus 12 od drugoplasiranog Monaca i čini se da je završeno pitanje prvaka u Francuskoj.

Izvor: SportSport.ba