la liga

Real se nije dobro proveo u Kataloniji: Espanyol skinuo krunu Kralju!

U osmom kolu La Lige sjajan meč odigrali su Espanyol i Real Madrid.

Konačan rezultat je glasio 2:1 za domaće čime je Real upisao prvi poraz u novoj sezoni.

Domaći su bolje otvorili utakmicu imali nekoliko prilika, a sve su krunisali u 17. minuti kada je De Tomas pogodio za 1:0 na asistenciju Embarba.

Nakon gola Espanyola, Kraljevi su pokušavali doći do izjednačenja, dobre prilike su propustili Benzema i Valverde, ali na odmor se odlazi pri rezultatu 1:0.

Drugo poluvrijeme otvara Real prilikom Benzeme, zatim uzvraćaju domaćini preko Dardera.

Nova erupcija oduševljenja za domaće navijače u 60. minuti.

Vidal je sjajno iskoristio asistenciju Barea i pogodio za 2:0.

Real se vraća u igru u 71. minuti. Dobra akcija kraljevskog kluba, Jović je uposlio Benzemu, a Francuz zatresao mrežu Espanyola za 2:1.

Do kraja meča Real je pokušavao doći do izjednačenja, ali domaćini su bili skoncentrisani i upisali veliki trijumf protiv Kraljeva.