Kraljevi poravnali na 1-1 u seriji sa Panathinaikosom

Real sjajnim šutem za tri poena došao do "brejka" u Atini

Nakon što je u prvom meču četvrtfinalne serije Eurolige Panathinaikos slavio pobjedu, Real Madrid je uspio upisati gostujući trijumf i poravnati na 1-1 u seriji. Kraljevi su na kraju slavili rezultatom 89:82.

Domaći su ipak nešto bolje otvorili susret i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 21:16. Real je nakon nekoliko minuta igre u drugoj dionici nakratko preuzeo prednost, ali ipak Panathinaikos uspjeva "u plusu" otići na odmor.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 40:36 u korist domaćih, ali onda Kraljevi u trećoj dionici prave sjajnu seriju, preuzimaju prednost i u jednom trenutku imaju +7.

U zadnji period se ušlo vodstvom gostiju, koji se svejedno nisu uspijevali "odlijepiti". Ipak, košarkaše Reala je na ovom susretu odlično slušao šut za tri poena (55% uspješnosti), pa su do kraja uspjeli sačuvati prednost i slaviti pobjedu.

Pobjedničku ekipu je predvodio Felipe Reyes sa 18 poena, dok je poen manje ubacio Jaycee Carroll.

Sa druge strane, kod domaćih se istakao Mike James koji je upisao 20 poena i šest asistencija.