Vinicius dobio crveni

Realovo čudo od djeteta zbog gluposti neće zaigrati u El Clasicu

Realovo čudo od djeteta Vinicius junior propustit će El Clasico zbog velike gluposti.

Osamnaestogodišnji Brazilac je ovog vikenda nastupio za B tim Reala u 9. kolu trećeg ranga španskog nogometa protiv B tima Celte.

Susret je završen 1:1, Vinicius Junior je postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca za 1:1 u 83. minuti, ali je samo tri minute kasnije isključen.

U 66. minuti je zbog prigovora dobio prvi žuti, a u 86. drugi zbog simuliranja prekršaja, te je morao napustiti teren.

Pravila španskog nogometa kažu kako se i crveni kartoni iz B timova prenose na A timove, te će tako Vinicius Junior biti suspendovan za naredni meč Kraljeva, a to je duel protiv Barcelone.

Vinicius Junior je postigao četiri pogotka za B tim, a za prvi tim Reala debitovao je u gradskom derbiju protiv Atletica, te je postojala velika mogućnost da zaigra i u El Clasicu. No, zbog velike gluposti sam je svoju veliku šansu uprskao.