Playoff Evropske lige, 1. utakmica

Remi Partizana i Bešiktaša, Zakarić odigrao odlično

Partizan i Bešiktaš su u Humskoj remizirali odigravši 1:1 u okviru prve utakmice playoffa Evropske lige.

U startnoj postavi beogradskih crno-bijelih našao se i dojučerašnji fudbaler Željezničara Goran Zakarić koji je odigrao sjajan meč i konstantno stavljao na muke odbrambene fudbalere Bešiktaša Pepea, Vidu, Adriana...

Igrao se 14. minut kada je Partizan poveo sa 1:0. Zakarić je odlično centrirao, a na pravom mjestu je bio Gomes koji rutinski glavom zabija za vodstvo domaćeg tima. Samo minutu nakon toga, gotovo preslikana akcija na drugoj strani. Quaresma je asistirao Arslanu, a ovaj pogodio za 1:1.

Malo ko je u toj 15. minuti mogao slutiti da će rezultat 1:1 ostati na snazi do kraja utakmice, ali upravo to se desilo iako su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika. Možda je bliže pobjedi bio Partizan, ali mreže se nisu tresle do kraja.

Revanš meč Bešiktaša i Partizana igra se za sedam dana u Istanbulu, a nešto veće šanse za plasman u grupnu fazu Evropske lige ima turski tim.