Švicarac u trećem kolu

Roger Federer nema namjeru stati!

Roger Federer hvata zalet za najteže izazove na ovogodišnjem Wimbledonu.

Nakon što je u drugo kolo prošao predajom Mannarina, Federer je danas slavio sigurnu pobjedu protiv Richara Gasqueta uz fantastičnu igru.

Meč na Centralnom terenu je trajao nešto manje od dva sata igre, a švicarski teniser je slavio sa 3:0 (7:6; 6:1; 6:4).

Prvi set nije donio niti jedan break, a tie-breaku Federer je bio ubjedljiv sa 7:1. U drugom setu švicarski teniser pravi dva breaka, dok mu je u trećem bilo dovoljno jedno oduzimanje servisa protivniku za pobjedu.

U treće kolo je prošao i Daniil Medvedev koji je sa 3:0 pobijedio Carlosa Alcaraza (6:4; 6:1; 6:2), dok se od turnira oprostio Grigor Dimitrov porazom od Alexcandera Bublika sa 3:0.

Narednu rundu su bez većih problema izborili Matteo Berrattini (3:0 protiv Van de Zandschulpa) te Nick Kyrgios sa također ubjedljivih 3:0 protiv Gianluge Magera.