Serie A

Roma uvjerljiva kod SPAL-a, Di Francesco odmarao Džeku za Ligu prvaka

Nogometaši Rome pobijedili su na Paolo Mazzi u okviru 34. kola Serije A ekipu SPAL-a rezultatom 3:0.

Rimljani su apsolutno dominirali u prvom poluvremenu, ali do gola su stigli tek u 33. minuti kada je Vicari zatresao svoju mrežu.

Prije odlaska na odmor polufinalista ovogodišnje Lige prvaka je imao još tri dobre prilike za uvećanje vodstvo.

Ipak, golman Meret je sjajno odbranio udarce Pellegrinija i El Shaarawyja, dok je Nainggolan bio neprecizan.

Belgijski veznjak se ipak iskupio na početku drugog poluvremana kada je odličnim udarcem savladao Mereta i udvostručio prednost Rome.

Tri minute kasnije Alisson je pročitao namjeru Paloschija i spriječio gol, a kazna za promašaj uslijedila je pola sata prije kraja meča kada je Schick pratio sjajan centaršut i mirno glavom pogodio za 0:3.

Do kraja meča vrijedi istaći još jednu dobru odbranu Alissona, kada je osujetio udarac Antenuccija.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko ovaj susret Rome odgledao je s klupe za rezervne igrače, jer ga je trener Vučice Di Francesco odlučio odmoriti za prvu utakmicu polufinala Lige prvaka koju igraju protiv Liverpoola u utorak.

Roma je ostala na trećem mjestu Serije A s tri boda više od Lazija i utakmicom više, dok je SPAL na 17. poziciji.