Juventus i Atletico Madrid idu dalje iz grupe D

Ronaldo i Higuain pogađali za pobjedu Juventusa, Atletico Madrid rutinski protiv Lokomotive

Završene su i posljednje utakmice u grupnoj fazi Lige prvaka ove sezone.

Kada je riječ o grupi D prolaz dalje izborile su ekipe Juventusa i Atletico Madrida.

Juventus je nakon pobjede na gostovanju kod Bayer Leverkusena završio prvi na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

U ovoj utakmici Juventus je bio apsolutni favorit, a pobjeda je, barem rezultatski došla dosta teže od očekivanog.

Ipak, sigurno je da su igračima Juventusa tri boda najbitnija, a pobjedu su im u 75. i 92. minuti donijeli Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuain.

U drugoj utakmici u ovoj grupi Atletico Madrid je rutinski na domaćem terenu sa 2:0 ostvario pobjedu protiv Lokomotive iz Moskve.

Već u drugoj minuti domaći su imali jedanaesterac, ali ga je promašio Trippier. Do vodstva su domaći došli u 17. minuti, kada im je suđen drugi penal. Ovaj put je siguran bio Joao Felix.

Konačan rezultat od 2:0, postavio je Felipe koji je postigao gol u 54. minuti. Atletico Madrid je tako završio na drugom mjestu sa deset osvojenih bodova.