Remi Rome i Juventusa

Ronaldo spasio Juventus u Rimu i kaznio veliki promašaj Edina Džeke

Roma i Juventus remizirali su (2:2) u susretu 2. kola italijanske Serije A.

U zaista sjajnoj utakmici na kraju zadovoljniji može biti Juventus koji je uspio da izvuče jedan bod iako su pola sata igrali sa igračem manje.

Roma je prva stigla do vodstva u ovom susretu. Igrala se 31. minuta kada Rabiot igra rukom u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na bijelu tačku, a Veretout pogađa za 1:0.

Nije dugo trajala radosst Rome. U 44. minuti je Pellegrini igrao rukom, ponovo je dosuđen penal, a Ronaldo zabija za 1:1.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Roma je povela. Sijevnula je sjajna kontra koju je poveo Džeko, a završio ju je Veretout za prednost od 2:1.

U nastavku je Edin Džeko imao dvije sjajne šanse da poveća prednost Rome. Nažalost, nije ih iskoristio, a jedna je bila istinski zicer.

Kazna za promašaj je stigla u 69. minuti kada nebeskim skokom Cristiano Ronaldo donosi Staroj dami poravnanje rezultata na 2:2. Juve je u 62. minuti ostao sa igračem manje jer je isključen Rabiot.

Nije Roma na kraju uspjela da iskoristi tu prednost i do kraja je ostalo 2:2.