Lokomotiva savladala Derventu

Rukometaši Vogošće na otvaranju Premijer lige bolji od Zrinjskog

Rukometaši Vogošće porazili su večeras na domaćem parketu Zrinjski sa 28:24 u prvom susretu ovogodišnjeg izdanja Premijer lige BiH.

Gostujuća ekipa je bolje otvorila ovaj susret, pa je vrlo brzo stigla do prednosti od 6:1. Domaći su nakon toga zaigrali malo bolje, ali nikako nisu uspijevali da stignu goste koji su u finiš prvog dijela ušli sa prednošću od četiri gola (11:7). Ipak, tada Vogošća počinje da igra mnogo bolje i do odmora okreće rezultat te na poluvrijeme odlazi sa prednošću.

U prvom dijelu drugog poluvremena gledali smo izjednačen rukomet, a domaći se sredinom istog uspijevaju malo odlijepiti i do kraja meča iskontrolisati tu prednost za konačnih 28:24.

Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Benjamin Čičkušić sa deset postignutih golova.

U drugom večerašnjem susretu Derventa je na domaćem terenu izgubila od Lokomotive rezultatom 36:30. Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Stefan Vukoje sa osam golova, dok je kod domaćih Goran Zemunović bio precizan sedam puta.