Počela nova sezona

Šampion krenuo pobjedom u novu sezonu: HKK Široki siguran protiv HKK Zrinjski u Mostaru

Aktuelni šampion BiH HKK Široki pobjedom je počeo novu sezonu u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su u 1. kolu gostovali u Mostaru kod HKK Zrinjski i ostvarili su laganu pobjedu rezultatom 83:98.

Domaći su u ovaj meč ušli bez nekoliko igrača koje nisu uspjeli registrovati, pa je sve probleme mostarskog tima Široki iskoristio.

Široki je od samog početka imao prednost. Nakon deset minuta igre imali su gosti tri poena prednosti (20:23), da bi stečeno vodstvo bez većih problema održavali tokom drugog perioda.

Na poluvrijeme je gostujući sastav otišao sa 12 poena prednosti (39:51) i bilo je vidljivo da će Široki imati glavnu riječ u drugom poluvremenu.

Tako je i bilo. Nije Zrinjski mogao da napravi previše pored raspoloženog rivala, pa je prednost nakon 30 minuta igre narasla na plus 18, 58:76.

Do kraja su gosti lagano završili posao i upisali su pobjedu, te su na najbolji mogući način krenuli u odbranu naslova prvaka.

Široki je do pobjede vodio Mato Čolak sa 21 poenom, dok je kod domaćeg tima Krsto Bjelica ubacio 24.