Seniorke poražene od Engleske! (GALERIJA)

Sponzor galerije je najbolji Fitness Run Zenica koji se nalazi u suterenu (-1) Multiplex Ekran centra.
Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici od Engleske sa 0:2 u susretu kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo 2019.

Prve su zaprijetile gošće u 5' kada je Isobel Christiansen sa desetak metara poslala loptu iznad gola Envere Hasanbegović. Melissa Lawley u 31' prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu u kazneni prostor bh tima gdje je Ellen White bila najviša u skoku, ali je Hasanbegović odbranila njen pokušaj.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Steph Houghton je pokušala iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali nije bila precizna.

U 47' sutkinja Andromachi Tsiofliki pokazuje drugi žuti karton za Alex Greenwood zbog simuliranja, te je naša reprezentacija meč nastavila sa igračicom više.

Engleska do prednosti dolazi u 56'. Lawley ubacuje sa desne strane, a Toni Duggan na drugoj stativi šalje loptu u mrežu za 0:1.

I reprezentacija BiH u 59' ostaje sa 10 igračica na terenu jer je zbog prekršaja nad Christiansen drugi žuti karton dobila Amira Spahić.

Alisa Spahić je u 87' dobro šutirala sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi preko gola.

Konačan rezultat je postavila Jodie Taylor iz jedanaesterca u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Bosna i Hercegovina-Engleska 0:2 (0:0)

Stadion: Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Andromachi Tsiofliki (Grčka).

Sudije asistenti: Georgia Komisopoulou, Maria Detsi (Grčka).

4. sudija: Almira Spahić (BiH).

Golovi: 0:1 Duggan (56'), 0:2 Taylor (90'+3).

Žuti kartoni: Hadžić, Am. Spahić (BiH), Greenwood (Engleska).

Crveni karton: Greenwood 47' (Engleska), Am. Spahić 59' (BiH).

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović, Valentina Šakotić (74. Marina Lukić), Antonela Radeljić, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić, Aida Hadžić, Milena Nikolić, Alisa Spahić (90. Mejrema Medić), Lidija Kuliš, Amela Kršo (66. Selma Kapetanović). Selektorica: Samira Hurem.

Engleska: Carly Telford, Lucia Bronze, Alex Greenwood, Jade Moore, Steph Houghton, Abbie McManus, Melissa Lawley (57. Bethany Mead), Jordan Nobbs, Ellen White, Isobel Christiansen (80. Rachel Daly), Toni Duggan (87. Jodie Taylor). Selektor: Philip Neville.