La Liga

Sezona bez poraza sve bliže: Aspas postigao gol rukom i spriječio pobjedu Barcelone

Ekipa Barcelone remizirala je u Vigu protiv domaće Celte u meču 33. kola španske La Lige, a konačni rezultat na kraju je glasio 2:2.

Blaugrana je u vodstvo stigla u 36. minuti kada Dembele postiže lijep pogodak na asistenciju Paca Alcasera, a samo devet minuta nakon toga, Jonny poravnava na 1:1.

U drugom poluvremenu Valverde je ubacio Messija u igru, a samo četiri minute nakon toga, Paulinho postiže pogodak i donosi novo vodstvo svojoj ekipi.

U 71. minuti Barcelona je zbog prekršaja Sergija Roberta ostala s igračem manje, što je Celta iskoristila u 82. minuti kada je Aspas postavio konačnih 2:2, a čini se da je igrač domaćih u trenutku postizanja pogotka to učinio rukom.

Ipak, ono što je za Barcelonu najvažnije, oni u današnjem meču nisu doživjeli poraz, te su tako i poslije 33 odigrana kola jedina ekipa bez izgubljenog meča u La Ligi.