Zenica

SFK 2000 Sarajevo razbio prvaka Izraela! (Foto)

Nogometašice SFK 2000 Sarajevo otvorile su nastup u Ligi prvaka pobjedom nad izraelskim prvakom WFC Ramat Hasharon.

S obzirom na promjenu sistema takmičenja, izazvanim Covid -19 pandemijom, nogometašice bordo-bijelog kluba igrati će jednu utakmicu u prvoj rundi takmičenja.

One su uspjele u Zenici u Trening centru NFSBiH ostvariti 4:0 pobjedu i tako proći dalje.

Bio je ovo treći duel i treća pobjeda motivisanih bh. prvakinja protiv Izraelki.

Prvi gol postignut je u završnici prvogt dijela. Kapetanović je bila strijelac na asistenciju Krše, a u 67. minuti Kuć se upisuje u strijelce.

Nakon defanzivke i napadačice, red je došao da se i igračica iz veznog reda upiše u stirjelce. Milinković je u 76. minuti otklonila sve dileme poko pobjednika u ovom okršaju, a do kraja su bh. igračice došle i do četvrtog gola. Jelčić je u 83. minuti stavila tačku na i.