Kansas Jayhawksi slave

Sinoć je viđena velika drama i najveći preokret ikada u jednom NCAA finalu

Kansas City je pobijedio North Carolinu sa 72:69 u velikom NCAA finalu.

Iako su gubili 15 razlike na poluvremenu, u jednom trenutku u prvom poluvremenu bilo je i -16, Kansas je na kraju uspio da preokrene i da ostvari pobjedu u velikom finalu.

North Carolina je vodila 40:25 nakon prvog poluvremena, ali u nastavku je Kansas uspio da se vrati i na kraju u drami da zasluženo pobijedi.

Pet sekundi prije kraja, Harris iz Kansasa je nagazio liniju i dao novu šansu protivniku. Lopta je išla na Loua, koji je bio u teškoj poziciji i nije uspio da poentira, pa je ostalo 72:69.

Jayhawksi su tako nakon 15-ak godina osvojili titulu, drugu pod vodstvom trenera Billa Selfa. Prvu je ekipi donio Mario Chalmers kada je trojkom donio produžetak protiv Memphisa i kasnije pobjedu.

Wilson i McComack ubacili su po 15 poena za pobjednički tim, a po 12 Braun i Agbaji, koji je proglašen igračem utakmice. Braun je dodao i 12 skokova, dvocifren broj skokova imao je i McComack (10). Na suprotnoj strani po 15 poena Bacota i Davisa, a po 13 Maneka i R.J. Davisa.