NBA LIGA

Sjajni Dončić vodio Dallas do pobjede nad Utahom; Lakersi slavili protiv New Orleansa

Tokom noći u NBA ligi je odigrano deset susreta od kojih vrijedi izdvojiti pobjede Dallasa nad Utahom, LA Lakersima nad New Orleansom, te Clevelanda nad Bostonom.

Dallas je pobijedio Utah rezultatom 103:100, a Maverickse je do pobjede vodio sjajni Luka Dončić.

Slovenski as je susret završio s 31 poenom, 5 skokova i 11 asistencija, dok je na drugoj strani bolji od ostalih bio Jordan Clarkson s 22 poena i 8 asistencija.

Lakersi su upisali i drugu pobjedu ove sezone, ovaj put nakon produžetka protiv New Orleansa rezultatom 120:117.

Pelicansi su 1,3 sekunde prije kraja četvrte četvrtine imali prednost 111:108, a sa zvukom sirene je Matt Ryan pogodio za produžetak. U produžetku su Lakersi vodili s 120:117, a CJ McCollum je pokušao produžiti utakmicu za još pet minuta također u posljednjem napadu, no promašio je trojku.

LeBron James i Anthony Davis su ubacili po 20 poena u Lakersima, dok je Zion Williamson na drugoj strani ubacio 27.

Cleveland je nastavio briljirati i upisao je šestu pobjedu iz sedam mečeva. Ovaj put Cavsi su savladali Boston rezultatom 114:113 nakon produžetka.

Cleveland je do pobjede vodio Darius Garland s 29 poena, a 26 je na drugoj strani ubacio Jayson Tatum.