Liga nacija

Sjajni Griezmann doveo Francusku na korak do play-offa, a Njemačku na rub ponora

U četvrtom kolu Lige nacija u grupi A1 na Stade de Franceu sastali su se Francuska i Njemačka, a domaćin je slavio nakon preokreta rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 14. minuti kada je Kimpembe rukom dirao loptu u svom kaznenom prostoru, a Kroos je sa bijele tačke bio siguran i pogodio za vodstvo Elfa rezultatom 1:0.

Nijemci su nastavili s napadima, ali je Lloris sjajno intervenisao u 19. i 24. minuti kada su u šansama bili Werner i Ginter.

U drugih 45 minuta Francuzi su zaigrali mnogo bolje i stigli su do preokreta. U 62. minuti Griezmann je pogodio glavom sa desetak metara nakon Hernandezovog ubačaja s lijeve strane za 1:1, a potom je deset minuta prije kraja susreta uspješno realizovao penal nakon što je Hummels srušio Matuidija u kaznenom prostoru.

Francuzi su ovom pobjedom stigli na korak do play-offa za prvaka lige nacija, dok je Njemačka sve bliže ispadanju u Ligu B.