Liga nacije

Sjajni Mitrović odlučio derbi između Srbije i Crne Gore u Podgorici

Nogometaši Srbije savladali su Crnu Goru u Podgorici u derbiju grupe C4 Lige nacija rezultatom 2:0.

Srbija je dominirala tokom čitavog susreta i mogla je slaviti i ubjedljivije, te će domaćin morati biti zadovoljan i porazom od dva pogotka razlike.

Junak susreta Aleksandar Mitrović je doveo Srbiju u vodstvo iz penala u 18. minuti, a kapiten Orlova Dušan Tadić je nakon toga propustio dva velika zicera kojima je mogao dotući Sokolove.

Konačnih 2:0 postavio je napadač Newcastlea u 81. minuti susreta nakon maestralne asistencije Milinković-Savića petom.

Srbija je ovom pobjedom izbila na prvo mjesto grupe sa 7 bodova, dok je Crna Gora na trećem mjestu sa 4 boda. Rumunija, koja je savladala Litvaniju rezultatom 2:1, se nalazi na drugom mjestu s 5 bodova.

U Ligi A Portugal je savladao Poljsku u gostima rezultatom 3:0. Pogotke za goste postigla su trojica Silvi - Andre, Rafa i Bernardo, dok su za Poljsku pogodili raspucani Piatek, te Blaszczykowski.