Četvrta pobjeda

Sjajni Sparsi pobijedili Vršac i nastavili s odličnim igrama u ABA 2 ligi

Ekipa Sparsa upisala je četvrtu pobjedu u ovoj sezoni regionalne ABA 2 lige, a sarajevski tim je na domaćem terenu porazio Vršac rezultatom 67:54.

Ovo je za Sparse četvrta pobjeda u dosadašnjih pet kola u ABA 2 ligi, a jedini poraz doživjeli su od Primorske u drugom kolu, što im je ujedno i posljednji poraz u svim takmičenjima.

Domaći igrači su od prve minute krenuli s agresivnom igrom, nakon prvih deset minuta imali su prednost od pet poena razlike, ali su drugu četvrtinu odigrali zaista sjajno, stigli su do dvocifrene prednosti i na poluvrijeme su otišli sa čak 16 poena razlike.

Već tada je bilo jasno da će Sparsi upisati pobjedu, a do kraja susreta mirno su kontrolisali stečenu prednost, pokazali su ozbiljnost u trenucima kada je to trebalo i stigli su do pete pobjede u ovoj sezoni ABA 2 lige.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Adin Vrabac koji je za 16 minuta na parketu ubacio 14 poena. U gostujućem timu, najviše poena ubacio je Brkić koji je susret završio s 13 poena.