Cagliari odnio bod

Slatka osveta Nainggolana na Meazzi

Inter i Cagliari remizirali su (1:1) u susretu 21. kola italijanske Serije A.

Ekipa Antonija Contea bila je veliki favorit u ovom meču, ali na kraju su Nerazzurri napravili novi kiks i Cagliari je otkinuo bodove domaćem timu.

Inter je sporo ušao u meč, Cagliari je imao dobrih napada na otvaranju utakmice, ali je domaći tim u 29. minuti nakon sjajnog ubacivanja Younga došao do prednosti. Pogodio je Lautaro Martinez za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku Inter propušta šansu za šansom da riješi ovaj meč. Imao je domaći tim mnogo dobrih situacija pred golom protivnika, ali završnog udarca nije bilo.

Očekivano, promašaji su kažnjeni. Igrala se 78. minuta kada udarac otpisanog Radje Nainggolana defanzivac Bastoni skreće u mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1.

Nije do kraja bilo promjene rezultata. Tako je Inter skupo koštao njihov nekadašnji igrač kojeg je Conte otpisao po dolasku u klub, a Belgijanac je dobio slatku osvetu.

Lautaro Martinez je isključen u posljednim trenucima nakon žestokih protesta.

U slučaju pobjede Juventusa nad Napolijem Inter će biti čak šest bodova iza torinskog tima, što je zaista veliki zaostatak.