Sloboda Solana rutinski savladala ekipu Bosne u Tešnju!

U okviru 14.kola Prve lige FBIH za rukometaše u  Tešnju su se sastale domaća ekipa Bosne i gosti iz Tuzle rukometaši Sloboda Solane.

U jednoj veoma zanimljivoj utakmici slavili su rukometaši Slobode rezultatom 33:25(12:19).

Od prvog minuta izabranici Mirze Bulića nametnuli su žestok ritam posebno u fazi odbrane, na koji domaći rukometaši nisu imali odgovor. Povećavala se prednost iz minute da bih na poluvremenu gosti iz Tuzle, imali sigurnih sedam golova prednosti. Nakon 30.minuta na semaforu u Tešnju stajalo je 19:12 u korist rukometaša Sloboda Solane.

U nastavku pokušavali su domaći stići zaostatak, ali bezuspješno dok je ekipa Slobode rutinski održavala stečenu prednost. Na kraju sigurnih 33:25 za novu pobjedu ekipe Slobode koja ostaje u utrci za povratak u Premijer ligu.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Dolić sa 6 golova i Omahić koji je dodao 3 gola. Kod gostiju iz Tuzle boljih od ostalih bili su Čamdžić sa 7 golova i Husjenović sa 6.

Nakon ove pobjede rukometaši Sloboda Solane nalaze se na 3.mjestu Prve lige FBiH sa 30 osvojenih bodova.