Još jedna pobjeda Tuzlaka

Sloboda u Mejdanu bolja od Lovćena

Košarkaši tuzlanske Slobode su na svom parketu pobijedili Lovćen iz Cetinja sa 86:80 u okviru 20. kola ABA lige 2.

Sloboda je odlično otvorila utakmicu i nakon prvih deset minuta domaći tim je vodio sa 31:16. Lovćen je zaigrao nešto bolje u drugoj dionici, a na pauzu se otišlo kod rezultata 44:33 za Slobodu.

Činilo se da će Sloboda rutinski završiti ovaj meč, ali je Lovćen u samom finišu uspio da malo zaprijeti. Tri minute prije kraja Lovćen je smanjio zaostatak na četiri poena razlike (73:69), ali je Sloboda ponovo zaigrala dosta bolje.

Tuzlanski tim nije dozvolio da gosti iz Cetinja dođu do potpunog preokreta, te su uspjeli na kraju da slave sa 86:80 i dođu do sedme pobjede u ovoj sezoni, te su sada na 10. mjestu sa omjerom 7-12.

Slobodu je do pobjede vodio Grubor koji je ubacio 26 poena, dok su Čampara i Rikić dodali po 16. U ekipi Lovćena istakao se Allen sa 19 poena.