Velika pobjeda domaće ekipe

Soldado izbacio "svoju" Valenciju, Granada u 94. minuti do prolaza u polufinale Kupa Kralja!

Večeras je Granada na svom stadionu ugostila Valenciju u meču četvrtfinala španskog Kupa Kralja.

Iako su Šišmiši pred početak meča imali ulogu blagog favorita, Granada je slavila pobjedu rezultatom 2:1 i izborila plasman u polufinale Kupa Kralja.

Počelo je odlično za Granadu. Igrala se treća minuta utakmice kada je Roberto Soldado, koji je svojevremeno nosio dres Šišmiša, došao do lopte na sredini terena (nakon lošeg poteza gostiju), istrčao kontru i lijepo pogodio za 1:0.

Ipak, Valencia je prije odlaska na odmor uspjela stići do poravnanja. Naime, Coquelin je u 40. minuti ugostio Rodriga koji je pogodio za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremenu.

U drugom poluvremenu je posjed bio na strani gostiju, mada su obje ekipe bile podjednako opasne.

Kada su svi pomislili da putnik u polufinale neće biti poznat nakon "regularnog toka meča", Jaume Costa igra rukom u vlastitom šesnaestercu i Granada dobija penal.

Iskusni Roberto Soldado je preuzeo odgovornost, pogodio sa bijele tačke u četvrtoj minuti sudijske nadoknade i odveo Granadu u polufinale.