Utakmica 12. kola prvenstva BiH

Spars Realway siguran protiv Leotara

KK Spars Realway večeras je u svojoj dvorani SD Novo Sarajevo sigurnom igrom pobijedio u utakmici 12. kola košarkaškog prvenstva BiH trebinjski KK Leotar rezultatom 84:65.

Već u prvoj četvrtini domaći tim zaigrao je čvrsto u obrani i efikasno u napadu pa su već nakon uvodnih 10 minuta vodili s visokih 25:11. No ipak, gosti nisu pokleknuli već su u drugom periodu uzvratili istom mjerom Sparsima. Trebinjci su taj period riješili s 22:12 u svoju korist i na odmor se otišlo s +4 za Sparse.

U trećem periodu nastavilo se igrati dobro s obje strane, iako su Sparsi vodili Leotar se nije dao i stalno su bili na jednocifrenoj razlici. Ipak, zadnja četvrtina donijela je raspad u igri trebinjskog tima što su Sparsi znalački iskoristili i priveli ovaj susret kraju s uvjerljivih 84:65.

Nedim Buza s 20 koševa, te Imran Polutak sa 16 bili su najbolji kod pobjedničkog tima, a Marko Rikalo s 14 te Vladimir Aleksić s 13 poena najbolji kod Leotara.