prvenstv bih

Spars Realway uz dosta muke slomio Kakanj

Spars Realway pobijedio je na Grbavici ekipu Kaknja rezultatom 81:74 u susretu 19. kola prvenstva Bosne i Hercegovine .

Domaći tim je bolje ušao u meč. Kontrolisali su igru u prvoj dionici i nakon deset minuta igre imali su devet poena prednosti, 19:10.

Međutim, Kakanj je uzvratio u drugom periodu. Iako su bili u konstantnom zaostatku gosti su odigrali odlično samu završnicu prvog poluvremena i na odmor su otišli sa dva poena zaostatka, 39:37.

U nastavku je viđena prava rezultatska klackalica. Nijedan tim nije uspio da napravi značajniju prednost, a u posljednju dionicu se ušlo neriješenim rezultatom 54:54.

Neizvjesnost je trajala do samog kraja meča. Međutim, Spars Realway je u ključnim trenucima ipak bio za nijansu bolji tim i uspio je da savlada neugodne goste.

Nedim Buza je sa 18 poena predvodio domaći tim do trijumfa, dok je Dedić na drugoj strani ubacio 17.