Pobjeda Građana u derbiju

Spektakularan gol De Bruynea za pobjedu Cityja protiv Chelseaja

Manchester City je u derbiju 22. kola engleske Premier lige na Etihadu savladao Chelsea s 1:0.

Derbi je odlučio Kevin de Bruyne zaista spektakularnim pogotkom 20 minuta prije kraja.

Kepa je u prvom poluvremenu održao nulu Chelseaja. Skinuo je udarac Stonesa, a zatim i udarac De Bruynea u 24. minuti.

Golman Plavaca imao je i veliku odbranu u finišu prvog dijela kada je skinuo zicer Jacku Grealishu i na odmor se otišlo rezultatom 0:0 i bez šuta ekipe Chelseaja na gol.

Nastavak donosi konačno i šansu za Chelsea. Prijetio je Lukaku u 48. minuti, Ederson brani.

De Bruyne prijeti iz slobodnog udarca u 64. minuti. Kepa je to odbranio, ali golman londonskog tima šest minuta kasnije nije mogao ništa.

Belgijanac je uzeo loptu na 40-ak metara, odbio je napad Kantea, a zatim pored dvojice protivničkih fudbalera prekrasno zabija za 1:0.

To je bio i konačan rezultat susreta. Građani su došli do tri boda i sada imaju 13 više od Chelseaja.

Liverpool je na minus 14, ali s dvije utakmice manje u odnosu na tim Pepa Guardiole.