nba

Spektakularni Harden postigao 57 poena u dramatičnom porazu Houstona

Košarkaši Grizzliesa pobijedili su u Memphisu nakon produžetka ekipu Houston Rocketsa rezultatom 126:125, a gostima nije pomogla ni još jedna spektakularna predstava Jamesa Hardena.

Domaći su nakon tri četvrtine vodili sa čak 19 razlike, ali na Hardenov pogon Houston je izborio produžetak u kojem je ipak izgubio.

Popularni Brada se zaustavio na 57 poena, a više od polovine (29) postigao je u posljednjoj četvrtini i produžetku.

Naime, u dodatnih pet minuta meča postigao je svih 10 poena Rocketsa, ali slobodno bacanje Jonasa Valanciunasa u posljednjoj sekundi prelomilo je utakmicu na stranu Memphisa.

Hardenu je ovo bio sedmi ovosezonski meč s 50 ili više poena, a četvrti u kojem je ubacio barem 57.

Inače, Rocketsima je ovo bio tek drugi poraz u posljednjih 14 utakmica, ali i dalje drže treće mjesto Zapada s pobjedom više od Portlanda našeg Jusufa Nurkića.