Žalgiris poveo 2:1

Sramota Olympiakosa u Kaunasu

Košarkaši Žalgirisa savladali su u Kaunasu Olympiakos sa 80:60 , pa su poveli sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Eurolige.

Olympiakos je bolje otvorio meč, mada je Žalgiris na prvu dvominutnu pauzu otišao s vodstvom 21:19.

Tokom druge četvrtine Žalgiris je stigao do maksimalnih 17 poena prednosti, a na poluvremenu je razigrani domaći tim vodio 47:36.

Žalgiris je u nastavku održavao visoko vodstvo i gosti iz Pireja nisu uspjeli da se spase drugog poraza u ovoj seriji. Igra se na tri dobijene utakmice, pa je sada Žalgiris bliže polufinalu.

Brandon Davies je sa 18 poena predvodio Žalgiris, dok je Paulius Jankunas dodao 13, a Kevin Pangos 12 poena.

Kod gostiju iz Grčke Brian Roberts je ubacio 11, Vasilis Spanoulis 14 poena i niko više nije bio dvocifren.