S nulom se priča seli na San Siro

Sramotna partija Milana na Olimpicu, Gattuso u novim problemima

Milan je gostovao Laziju u Rimu u prvom susretu polufinala Kupa Italije, a on je završen s nepopularnim rezultatom 0:0.

Milan igra dobro u posljednje vrijeme, no u nešto izmijenjenom sastavu tim Genara Gattusa je u Rimu potpuno zakazao i konstantno se branio, pa je pravo čudo da Lazio nije uspio postići barem jedan pogodak.

Ovih 0:0, kada se uzmu sve stvari u obzir, može da zadovoljni sve u Milanu, koji će na San Siru tražiti put do finala.

Inače, u Milanu se brinu zbog Francka Kessiea, koji je zadobio povredu i morao je rano da napusti teren, već u 29. minuti (zamijenio ga Calhanoglu op.a), a usred svih problema upravo zbog povreda, još je samo to trebalo Gattusu...

Milan skoro da nije napravio šansu večeras, ali je borbenom i strpljivom igrom uspijevao da odoli napadima Rimljana. Nešto je branio Donnarumma, ali uglavnom su udarci Immobilea i društva bili isuviše slabi i neprecizni.

Dodajmo da je za Lazio igrao 90 minuta bivši reprezentativac BiH Senad Lulić, a tim koji se plasira dalje u finalu će igrati protiv Fiorentine ili Atalante.