Poraz orlova

Srbija doživjela težak udarac u Izraelu

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je danas na gostovanju u Tel Avivu od selekcije Izraela rezultatom 83:74.

Velika borba viđena je u ovom meču, a na kraju je Izrael serijom od 9:0 u samoj završnici stigao do trijumfa i pobjede.

Prvo poluvrijeme donijelo je rezultatsku klackalicu. Ekipe su imale periode igre u kojima su imali prednost, a na odmor je selekcija Srbije otišla sa dva poena prednosti, 43:45.

Preslikana igra viđena je i u nastavku meča, ali je Izrael većim dijelom posljednje dionice imao prednost.

U posljednje dvije i po minute se ušlo neriješenim rezultatom 74:74, ali zatim Srbija radi veliki broj grešaka koje Izrael maksimalno koristi. Domaća selekcija pravi seriju 9:0 i na kraju dolazi do pobjede koja ih vraća u borbu za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Guy Pnini je sa 18 poena predvodio Izrael u ovom meču, a kod Srbije je Dragan Milosavljević ubacio 17 koševa.